Dołącz do sieci Spar

Jak zostać franczyzobiorcą SPAR?

Poniżej przedstawiamy poszczególne etapy, przez jakie przechodzą nowi Franczyzobiorcy SPAR – prześledź je razem z nami!

 

  1. W przypadku poszukiwania przez Przedsiębiorcę lokalu handlowego, poszukujemy obiektu w najlepszej lokalizacji spełniającej kryteria i standardy placówek SPAR.
  2. W przypadku posiadania przez naszego Partnera lokalu spełniającego warunki lub sklepu pod własnym szyldem, przystępujemy do dalszych etapów działania.

 

W przypadku obu wariantów, sprawdzamy potencjał danej lokalizacji, przygotowujemy analizę finansową prowadzenia sklepu w danej lokalizacji, oceniamy możliwości finansowe Przedsiębiorcy chcącego przystąpić do franczyzy

Po dogłębnej analizie przyznajemy Właścicielowi licencję SPAR podejmując dalsze kroki z tym wiązane:

 

  1. Podpisujemy umowę franczyzową. Oferując wraz z nią pakiet umów handlowych ogólnopolskich i regionalnych dostosowanych do lokalizacji, w której znajdować będzie się sklep. Dodatkowo proponujemy szereg umów około-handlowych pomagających       w prowadzeniu biznesu z preferencyjnymi warunkami dzięki skali działania sieci franczyzowej.
  2. Wraz z zespołem profesjonalnych architektów i projektantów rozpoczynamy projektowanie przestrzeni wewnątrz, jak i na zewnątrz sklepu.
  3. Aranżujemy układ mebli i stanowisk kasowych oraz wyposażamy poszczególne działy w niezbędny sprzęt.
  4. Instalujemy oprogramowanie i cały system IT ułatwiający codzienną obsługę sklepu i zamawianie towaru.
  5. Przeprowadzamy szczegółowe szkolenia personelu z zakresu obsługi klienta, kasy i oprogramowania.
  6. Podczas procesu otwarcia sklepu obecna jest „grupa otwarciowa” pomagająca w odpowiednim zatowarowaniu sklepu i ustawieniu produktów zgodnie z najlepszymi standardami visual merchandisingu. Poza oferowaniem produktów popularnych marek, naszą przewagę konkurencyjną stanowi współpraca z licznymi dostawcami lokalnymi zapewniającymi artykuły znane i lubiane przez lokalną społeczność. Dodatkowym atutem jest oferta marek własnych SPAR, Lubię, Gazda,Baca,Juhas,Wiosenne,Oczko, cenionych przez Klientów naszej sieci.
  7. Promujemy otwarcie sklepu wśród mieszkańców nie tylko danej miejscowości, ale i okolic. Udzielamy wsparcia także w zakresie oprawy i organizacji wydarzenia.
  8. Jesteśmy obecni na otwarciu sklepu i asystujemy w tym dniu jego personelowi, dbając o zadowolenie klientów i sprawną obsługę.

 

Franczyzobiorcy SPAR mogą w każdym momencie prowadzenia sklepu liczyć na wsparcie kierowników regionalnych i Centrali SPAR.